Fabián Berka – písničkář z Jindřichova Hradce

Fabián Berka – písničkář z Jindřichova Hradce

28.2. 2020 se můžete těšit na večer s mladými písničkáři. Vystoupí Fabián Berka a Bára Reiterová (BARA).

Pop-folkový písničkář Fabián Berka z malebného Jindřichova Hradce, který by se rád profiloval jako brunet verze Eda Sheerana. Za svou kariéru již stál na pódiu s několika zvučnými jmény českého hudebního rybníčku, vydal několik videoklipů a získal téměř milion shlédnutí na svém Youtube profilu. Svou muzikou získává možnost interpretovat své příběhy a doufá, že se s nimi posluchač ztotožní. Přijďte to vyzkoušet na vlastní uši. Navíc se nechal slyšet, že v Táboře by chtěl hrát každý, takže se těší, až tam zahraje i on.

https://www.facebook.com/fabianberka/

  1. Fabiane, mohl by ses trochu představit fanouškům, kteří tě třeba tolik neznají? Jak dlouho se věnuješ hudbě, jakým směrem se ubíráš a jaký hudební styl je ti nejbližší?

Ahoj, já jsem Fabián Berka, pocházím z malebného města Jindřichův Hradec a jsem písničkář. Od malička hraji na klavír, v pozdějším věku jsem dorostl i do kytary, která se mě drží dodnes. Nejbližší žánr mému hudebnímu srdci je folk, pop, indie, převážně tedy akustické počiny, ale jsem schopný si poslechnout cokoliv, jelikož v hudbě je krásná její variabilita.

  1. Co považuješ za svůj největší dosavadní úspěch? Turné se známými kapelami, vydaná CD…

Za svou kariéru jsem měl několik možností stát na prknech se zvučnými jmény. Kdybych měl nějaký tento můj milník zmínit, tak je to třeba support turné Civilní Obranou, předskokan koncertu kapely Wohnout, Pokáč, možnost zahrát si na několika významných festivalech jako Létofest v Českých Budějovicích a Plzeň, Pomalší fest a další. Před několika lety jsem v garáži sesmolil své první CD, dnes jsem moudřejší a chodím do studia, jelikož potenciál písní vynikne až v ten moment, kdy do toho vložíte čas, srdce, a hlavně část úspor. Z toho důvodu se momentálně soustředím na jednotlivé písně, ale věřím, že druhý videoklip přijde záhy.

  1. Kdo je tvůj hudební vzor? A jaká je tvá inspirace ke skládání hudby?

Mezi mé hudební vzory patří Ed Sheeran a jeho looper pedál, který na koncertech aktivně využívám taky, poté James Blunt, Lewis Capaldi, ale i starší folková uskupení Simon and Gurfunkel. Hudba dokáže vyjádřit pocity a mně to vždycky šlo špatně, proto jsem se jednou rozhodl vzít tužku, papír a vkládat je do písní, proto se snažím, aby ve všech mých písních byla autentičnost, byť je někdy bolavá.

  1. Jaké jsou tvé další plány, kde tě třeba můžete v létě slyšet – plánuješ vystupovat na nějakém festivalu?

Mé plány do budoucna jsou primárně dodělat studia, někdy mám pocit, že se semnou vlečou od narození, a potom se soustředit na nové videoklipy, možná i CD. Nejbližší koncert mě čeká 28. 3. v Českých Budějovicích po boku Civilní Obrany.

  1. S kým na hudbě spolupracuješ? Kolik jsi vydal klipů a který má největší úspěch?

Na své hudbě spolupracuji se všemi, jelikož když něco napíši, hned to posílám sestře, mamce, kamarádům a dalším osobám, které jsou mi schopny dát objektivní zpětnou vazbu. Ve vodách sociálních sítí pohybuji již řadu let, tak se mi povedlo nasbírat relativně zajímavá čísla na portálu Youtube, kde některé z mých úspěšnějších videí dosahují řádově 100 tisíc shlédnutí, má autorská hudba je ale pomalu dohání, jelikož můj videoklip k písni Zůstaň má čítá téměř 30 tisíc, což je pro mě impuls, že jdu správnou cestou.

 

vystoupí 28. 2. 2020 společně s Bárou Reiterovou (BARA).

Vstupné: dobrovolné

Comments

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *